Çarşı Merkezi

Külliyemizdeki tüm çalışanların ve öğrencilerimizin yanı sıra lojmanlarda yaşayanların ihtiyaçlarını giderebilmesi ve kaliteli zaman geçirebilmesi için tasarlanan Çarşı Merkezimiz, haftanın her günü 09.00 – 19.30 saatleri arasında hizmet veriyor.
Öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin, lojmanlarda yaşayanların ve misafirlerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren 2240 m2 kapalı alana ve 25 adet dükkâna sahip Çarşı Merkezinde, hâlihazırda kafeterya, market, pide fırını, bijuteri mağazası, seyahat acentesi, cep telefonu dükkânı, çiğ köfte dükkânı ve berber salonu yer alıyor.
Külliyemiz Yemekhanesine ve İkinci Merkezi Dersliklere yakın konumuyla erişimi kolay bir noktada bulunan Çarşı Merkezi, üniversitemizdeki sosyal hayatı renklendiriyor. Çarşı Merkezindeki markette bir evin mutfak ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir ürün gamı yer alıyor. Hesaplı, güvenilir ve güler yüzlü alışveriş imkânı sunan marketten her çeşit gıda ve temizlik ürünü ihtiyacı, şehir merkezine gitmeden karşılanabiliyor.
Bijuteri mağazasında çeşit çeşit ve kaliteli takı malzemeleri ve parfümeri ürünleri bulmak mümkünken berber salonundan da günün her vakti hijyenik bir ortamda hizmet alınabiliyor.
Çarşı Merkezindeki günlük taze ekmek satışı yapılan pide fırını ve pastanede, kuru pasta, açma, simit, poğaça, kurabiye, börek gibi hamur işleri de bulunuyor. Lezzetli pide ve lahmacun çeşitleriyle öğlen ve akşam yemekleri için cazip bir alternatif oluşturan pide fırını ve pastaneye personelimiz ve öğrencilerimiz yoğun ilgi gösteriyor.
Çarşı Merkezindeki Kampüs Cafe’nin menüsünde pizza, ızgara köfte, menemen, çorba gibi yemek çeşitlerinin yanı sıra sütlü tatlılar, sıcak ve soğuk içecekler yer alıyor. Zaman zaman canlı müzik dinletilerinin yapıldığı Kampüs Cafe, Çarşı Merkezinin sahip olduğu kapalı ve açık mekânlarda personelimizin ve öğrencilerimizin toplu yemek ve toplantı organizasyonları için de hizmet veriyor.
Çarşı Merkezindeki bir diğer yemek alternatifi de çiğ köfte… Çiğ köfte dükkânında servis edilen lezzetli çiğ köftenin tadına dürüm ya da porsiyon olarak bakabileceğiniz gibi paket yaptırmanız da mümkün.
Çarşı Merkezinde arkadaşlarınızla huzurlu ve nezih bir atmosferde sohbet etmenin yanı sıra bilardo ve langırt masalarında eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz. Kadınlar ve erkekler için ayrı mescitleri ve lavaboları bulunan Çarşı Merkezinde, geniş otopark sayesinde taşıtlarıyla gelecek misafirlerin de rahatı düşünülmüş.

 

Comments are closed