Rektörün Mesajı

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT'ın Mesajı

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT’ın Mesajı

 

Sevgili gençler,
Bu yıl gerçekleştirilen YKS sonuçlarına göre üniversitemizde öğrenim görme fırsatı yakalamış olduğunuz için sizleri ve ailelerinizi yürekten tebrik ediyorum. Hayatınızın en güzel yıllarını geçireceğiniz bu eğitim yuvasının sizlere bir ömür kullanacağınız kabiliyetler ve yetenekler kazandırmasını diliyorum. Bizleri tercih etmenizden dolayı çok büyük bir mutluluk duyduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Sevgili öğrenciler,
Sizler bizim yarınlarımızsınız. Yarınlarımızı birlikte inşa etmek adına üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğimize lütfen inanınız. Bu güvenli şehirde, donanımlı fizikî mekânları ve yeterli sosyal imkânları ile yemyeşil bir külliye ortamında idealist ve öğrenci merkezli akademik kadromuzla hayatı öğrenecek, kariyer basamaklarınıza giden ilk adımları onlarla beraber atacaksınız. Şimdiden başarılar diliyorum.

Sevgili öğrenciler,
Takip edeceği rotası belli olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yol gösteremez. O sebeple kazanmış olduğunuz bölümlerde hayatınızın bundan sonraki yol haritasını gösterecek güzergâhları, hedeflerinize varırken mola vereceğiniz durakları gelin hep birlikte belirleyelim. Yol tedariki olarak yanınızda taşıyacağınız azık torbanızı üşenmeden, sabırla ve hep birlikte dolduralım.

Sevgili öğrenciler,
Muş Alparslan Üniversitesinin sadece üniversite yıllarınızda değil, mezuniyet sonrası yaşamınızda da sürekli sizinle olacak hocalarının rehberliğinde yeni ufuklara yelken açmaya var mısınız?

Yuvanıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz…

Comments are closed