Spor Tesisleri

Sportif Faaliyetler
Külliyemizde yıl boyunca öğrencilerimizin ve personelimizin katılımına yönelik futbol, voleybol, masa tenisi gibi çeşitli branşlardasportif turnuvalar tertiplenmektedir. Bu sayede öğrencilerimizin ve personelimizin ders ve çalışma dışı zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
Yüzme Havuzları
Spor Tesislerimizde yer alan 2 adet yarı olimpik yüzme havuzlarımızın kullanımı öğrencilerimiz ve personelimiz için ücretsizdir. Kış mevsiminde ısıtma maliyetleri sebebiyle kapatılan yüzme havuzlarımızın faaliyet dönemleri ve seans saatleri hakkındaSağlık, Kültür ve Spor Dairesitarafından bilgilendirme yapılmaktadır.
Bilgi: 0436 249 49 49/1192
Halı Saha
Üniversitemize aitÇiftlik yerleşkesinde öğrencilerimizin ve personelimizin ücretsiz kullanımı için 1 adet halı sahamız bulunmaktadır.
Kullanım saatlerinin tahsisi, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi tarafından yapılan Halı Saha içinbaşvurular http://esaha.alparslan.edu.tr/ adresinden yapılmaktadır.
Bilgi: 0436 249 49 49/1209
Kayak Kursu
Külliyemizin yanında bulunan Güzeltepe Kayak Merkezinde, üniversitemizdegörevli öğretim elemanlarımız aracılığıyla personelimize ve öğrencilerimize yönelik ücretsiz kayak kursları düzenlenmektedir. Envanterimizde bulunan kayak malzemelerininkullanıldığı bu kurslar ücretsizdir.

Comments are closed